Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

Partnerské weby:

Nádherné obrázky a šatičky.

 

EET:

 

Příjímáme platby:

     

       

     

 


Servis » Závady GPU - grafika

Závady na GPU -  poškození kontaktů grafického čipu

"aneb nestihl jsem dát notebook vyčistit"

Reflow - spočívá v kontrolovaném zahřátí grafického čipu (vč. spodní části PCB tu nižší teplotou) na teplotu okolo 185°C resp. až 235°C a následné kontrolované ochlazení. Tímto může dojít k obnově přerušených obvodů. Tento způsob lze použít pouze u lehčích poškození. Časová náročnost do dvou dnů. Cena za tento způsob opravy je od 500,-  se zárukou 3 měsíce na opravu. Tento způsob "opravy" však příliš nedoporučujeme z důvodu nízké úspěšnosti a je určený spíš jako taková poslední šance než se zařízení odepíše.

 

Reballing - je provedeno sejmutí GPU čipu, čištění čipu i DPS, překuličkování a následné znovuosazení čipu na DPS podobným způsobem jako u Reflow. U této metody je použit původní čip GPU. Tento způsob lze použít u vážnějších poškození spojů, projevujících se např. různými artefakty či tzv. "blank screen". "Blank screen" - po zapnutí notebooku běží ventilátor, je slyšet práce pevného disku, kontrolky svítí, ale monitor zůstává černý. Časová náročnost do tří dnů. Cena za tento způsob opravy je od 1.300,- se zárukou 6 měsíců na opravu.

Výměna GPU - je provedeno sejmutí GPU čipu, čitění DPS a osazení novým GPU čipem. Postup osazení je opět podobný jako v u Reflow a Reballing. Tento postup se volí v případě poškození čipu. Časová náročnost do dvou dnů. Cena tohoto způsobu opravy je od 1.600,- se zárukou 12 měsíců na opravu.

Výměna základní desky - je provedena demontáž celé základní desky, která je nahrazena novou resp. repasovanou. Tento způsob volíme v případě, kdy jsou poškozeny kontakty GPU (održení od desky, popraskání apod.). Oprava takto poškozené desky je nerentabilní a levnější variantou je právě deska nová. Časová náročnost do dvou dnů. Cena tohoto způsobu opravy je od 1.500,- se zárukou 24 měsíců na opravu.