Pro základní funkčnost, zpříjemnění používání webu, analytické účely a v případě udělení souhlasu také pro účely cílení reklamy využíváme soubory cookies. Nastavení vlastních preferencí cookies můžete kdykoli upravit odkazem ve spodní části stránek.

Odmítnout vše můžete zde.

Partnerské weby:

Nádherné obrázky a šatičky.

 

EET:

 

Příjímáme platby:

     

       

     

 


Servis » LCD panely - praský display

LCD panely - praský display


Pokud dojde u Vašeho notebooku po pádu nebo vlivem jiného mechanického tlaku (např. v batohu) k poškození LCD panelu příznaky jsou jasné. Na obrazovce jsou vidět ruzné barevné fleky, artefakty, černé čáry, tzv. "pavouk" apod. V tomto případě není většinou možné LCD panel opravit a jedinou možností je jeho výměna. Tato oprava není jak se může zdát drahá. Ceny za panel vč. výměny se pohybují už od 1.000,- do cca 2.500,-. Vždy záleží na úhlopříčce panelu, zda budete chtít panel nový nebo repasovaný. Ve většině případů se dá výměna po předchozí domluvě zvládnout na počkání nebo do druhého dne.

Další možné poruchy LCD jsou závada inverteru, CCFL trubice či LED podsvícení. Tyto poruchy se projevují zdánlivě černou obrazovkou. Pokud však zblízka posvítíte do obrazovky zapnutého notebooku uvidíte možná ikony, které máte na Vaší ploše. Opravu zvládneme ve většině případů do dvou dnů.

Stejně jako v předchozím případě se projevují prasklé CCFL trubice, které se starají u starších panelů o jejich "svícení". CCFL trubice stárnou a to se projevuje např. po zapnutí notebooku/monitoru nádechem do červena. Toto zabarvení může po pár minutách ustoupit. Samotná výměna trubic možná je, ale většinou je lepší, rychlejší a levnější volbou vyměnit panel celý.

Nevyhovuje Vám leský panel Vašeho notebooku? Všechno se v něm odráží a práce na sluníčku je skoro nemožná? Nebo Vám u matného panleu nelíbí podání barev? Není problém Vám leský panel prohodit za leský a naopak. Platíte jen za prohození panelů cca 250,- a výměnu Vám provedeme do druhého dne.